چگونه ریمل بزنیم؟ 8 ترفند و تکنیک ریمل زدن برای داشتن چشمانی جذاب

آرایشی و بهداشتی فرشته زیبایی جدیدترین برندهای روز دنیا فرشته زیبایی ادکلن بادی اسپلس شامپو اورجینال بهترین کالا مرزی مهاباد

آموزش ریمل زدن
پیش از اینکه کار را شروع کنید، ابتدا باید مژه‌های خود را به خوبی تمیز کنید تا هیچ گونه ذرات گرد و غبار یا چربی بر روی آن‌ها قرار نداشته باشد. اگر هنوز آرایش قبلی خودتان را پاک نکرده‌اید، حتما با استفاده از یک محلول پاک‌کننده آرایش مناسب مانند میسلار واتر یا تونرهای مخصوص، باقی‌مانده آرایش قبلی را تمیز کنید.

ابتدا خط چشم بزنید
اگر فرصت کافی دارید و می‌خواهید از سایه چشم و خط چشم نیز استفاده کنید، ابتدا سایه چشم و سپس خط چشم مورد نظر خود را اعمال کنید. در اقدام بعدی، به سراغ ریمل بروید. برای اینکه ریمل به خوبی بر روی مژه‌های شما نشسته و ظاهر جذاب‌تری پیدا کند، بهتر است با استفاده از یک فرمژه، مژه‌های خودتان را فر کنید.

اگر مژه‌های بلندی دارید، باید مراقب باشید تا مژه‌ها نشکنند و یا قطع نشوند. بدین منظور، ابزار را در قسمت انتهایی مژ‌ه‌ها، یعنی نزدیک به پلک قرار داده و با چند بار باز و بسته کردن، فر لازم را در آن‌ها ایجاد نمایید.

ریمل

آموزش ریمل زدن


برس را درون قوطی یا محفظه ریمل‌تان قرار داده و با حرکات چرخشی تمام قسمت‌های آن را به مایع آغشته کنید. اگر برس را با حرکات رفت و برگشتی درون محفظه قرار دهید، حباب‌های هوا درون آن تشکیل شده و ممکن است باعث خشک و گلوله‌گلوله شدن آن شود.

نقطه شروع را پیدا کنید
ریمل زدن را از قسمت انتهایی مژه شروع کنید تا مژه‌ها پرپشت و جذاب‌تر به نظر برسند. این موضوع به حس سبکی و زیبایی بیشتر در قسمت نوک مژه‌ها نیز کمک خواهد کرد. نحوه صحیح اعمال آن از قسمت داخلی چشم به سمت بخش بیرونی آن است. بدین ترتیب، باید برس آغشته به مواد را ابتدا در زیر مژه‌های گوشه داخلی چشم قرار داده و به آرامی حرکت دهید و بچرخانید تا مژه‌ها از یکدیگر جدا شوند.

برای اینکه ریمل به خوبی بر روی مژه‌ها پخش شود، بهتر است برس را به صورت موازی در برابر چشم قرار دهید. سپس، به آرامی پلک بزنید تا تمام مژه‌ها به خوبی به ریمل آغشته شوند. در صورتی که نیاز به دو بار ریمل زدن دارید، بهتر است یک بار ریمل بزنید و صبر کنید تا خشک شود. سپس، می‌توانید لایه دوم را نیز اعمال کنید تا به مژه‌های خود ظاهری پرپشت‌ و حجیم‌تر بدهید.

ریمل زدن مژه‌ های کوتاه
اگر مژه‌های کوتاهی دارید بهتر است از ریمل‌های ژله‌ای استفاده کنید. این نوع معمولا دارای برس‌هایی با موهای بسیار نازک هستند که با هر بار کشیدن بر روی مژه‌ها، سطح آن‌ها را با میکروفیبرهایی پوشانده و باعث پرپشت‌تر و بلندتر نشان دادن مژه‌هایتان می‌شوند.

همچنین، ریمل‌های مخصوص حجم‌دهنده و بلندکننده‌ی طول مژه در بازار وجود دارند که می‌توانید از آنها نیز استفاده کنید. برای انتخاب رنگ دقت کنید که نباید به سراغ رنگ‌های روشن یا نامتعارف مانند سبز، نارنجی یا آبی بروید. بهترین رنگ، مشکی است که می‌تواند مژه‌های شما را به شکل بهتری در معرض نمایش بگذارد

ریمل زدن

mascara


برای ایجاد ظاهری بهتر در مژه‌های کوتاه، با استفاده از فرمژه دو الی سه بار مژه‌های خود را پیش از ریمل زدن فر کنید. هر بار حداقل 5 ثانیه ابزار فرمژه را در حالت بسته نگه داشته باشید تا به خوبی تاثیر بگذارد.

برای کسب نتیجه‌ی بهتر، پس از ریمل زدن و خشک شدن، یک یا دو بار دیگر این کار را تکرار کنید.

چگونه ریمل بزنیم که مژه‌ ها به هم نچسبند
برس‌ ریمل‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا مژه‌ها را از یکدیگر جدا کرده و مواد را به خوبی بر روی تمام قسمت‌های مژه پخش کنند. با این حال، اگر این کار را به صورت صحیح انجام ندهید، امکان چسبیدن مژه‌ها به یکدیگر وجود خواهد داشت. بهترین کار این است که برس را به مقدار زیادی ریمل آغشته نکنید. چرا که باعث چسبیدن مژه‌ها به یکدیگر و حتی گلوله‌گلوله شدن مواد ریمل بر روی مژه‌ها خواهد شد.

اشتباهات رایج در ریمل زدن
برای ریمل زدن هیچ وقت از انگشتان دست استفاده نکنید. با این کار ممکن است آلودگی دست شما باعث عفونت یا التهاب پلک‌ها شود. برای پاک کردن مژه‌ها نیز حتما از یک وسیله مناسب مانند پنبه آغشته به محلول پاک‌کننده آرایش استفاده کنید. اگر با انگشتان خود فشار زیادی به مژه‌ها وارد کنید، باعث کنده شدن یا التهاب پلک‌ها خواهید شد.

ریمل زدن بیش از حد یکی از اشتباهات اصلی و رایج است. هیچ‌گاه براش را بیش از حد پر نکنید. نکته مهم دیگر این است که پیش از خشک شدن لایه اول ریمل بر مژه، دوباره ریمل نزنید. این کار باعث افزایش چسبندگی مژه‌ها خواهد شد.

ترفندهای ریمل زدن برای جذابیت بیشتر
در ادامه، برخی از مهم‌ترین ترفندهای ریمل زدن برای داشتن چشمانی جذاب‌تر را با هم بررسی خواهیم کرد:

1- ریمل زدن به هر دو طرف مژه‌
یکی از تکنیک های ریمل زدن این است که به هر دو سمت مژه خود، ریمل بزنید. پس از ریمل زدن به بخش جلویی مژه‌ها، چشم خود را بسته و بخش بالایی مژه‌ها را ریمل بزنید. این ترفند باعث می‌شود که هر دو سمت مژه‌های شما به‌خوبی با مواد ریمل آغشته شده و مژه‌ها یک‌دست شوند.

2- استفاده از پودر فیکس‌
یکی از ترفندهای ریمل زدن برای داشتن مژه‌هایی ضخیم و پرپشت، استفاده از پودرهای فیکس‌کننده آرایش است. برای این کار، پس از هر دور ریمل زدن و در زمان انتظار برای خشک‌ شدن و افزدون یک لایه دیگر از ریمل، با کمک یک براش کوچک و نرم، مقداری پودر فیکس‌کننده روی مژه‌ها بزنید. بدین شکل، ریمل با پودر ترکیب شده و علاوه بر ماندگاری بیشتر، مژه‌های ضخیم‌تری نیز خواهید داشت.

3- خم کردن سر براش ریمل
یکی از رایج‌ترین تکنیک های ریمل زدن که دائما از میکاپ‌آرتیست‌ها می‌شنویم، خم کردن سر براش ریمل است. بدین شکل، براش ریمل با خط مژه‌های شما در یک راستا قرار خواهد گرفت. به همین خاطر، ریمل زدن گوشه‌های داخلی و بیرونی چشم، بسیار دقیق‌تر و راحت‌تر خواهد بود.

4- استفاده از گرما برای بهبود کیفیت مواد ریمل
ریمل یکی از لوازم آراشی پرکاربرد است و احتمالا ریمل شما نیز در مدت زمان کمی به‌ اتمام برسد و یا خشک شود. اگر ریمل شما خشک شده، بهتر است از کمی گرما برای بازیابی مواد درون آن کمک بگیرید. برای این کار، ریمل را محکم بسته و آن را در یک لیوان آب گرم قرار دهید. گرمای ملایم به مواد ریمل کمک می‌کند که ساختار پیشین خود را به‌دست آورد. البته فراموش نکنید که در برخی مواقع، مواد ریمل کاملا خشک شده و باید یک ریمل جدید بخرید.

5- استفاده از یک مسواک نو و نرم
شیوه ریمل زدن هر شخص منحصربه‌فرد است و با کمی تمرین و تجربه به‌ دست می‌آید. اما بی‌شک شما هم با لحظات ناخوشایند بیش از حد ریمل‌ زدن مواجه شده باشید. در این صورت، می‌توانید از ترفند مسواک نو استفاده کنید. برای این کار، پیش از خشک شدن ریمل، مژه‌های خود را با مسواک شانه بزنید. بدین شکل، مواد اضافه از روی مژه‌های شما پاک شده و به براش مسواک می‌چسبند.

6- بالا و پایین نکردن میله ریمل
شاید شما هم با خود فکر کرده‌اید که چگونه ریمل بزنیم و چگونه مواد بیشتری را همراه با براش از داخل تیوپ ریمل بیرون بکشیم. اغلب افراد برای این کار، میله ریمل را به‌ صورت رفت‌وبرگشتی حرکت می‌دهند. این کار باعث ایجاد حباب‌های هوا شده و فرآیند خشک‌شدن ریمل را سرعت می‌بخشد. در عوض این کار، میله را کمی به خارج کشیده و در همان تیوپ، به حالت دورانی تکان دهید.

7- استفاده از دو یا چند ریمل
شاید شنیدن این ترفند در مطلب چگونه ریمل بزنیم برای شما عجیب باشد، اما پیشنهاد می‌کنیم که به ما اعتماد کنید. ریمل‌ها با ویژگی‌های مختلفی در بازار وجود دارند. برخی تنها به پرپشتی مژه‌ها کمک کرده و برخی به‌ صورت تخصصی باعث بلندتر دیده‌ شدن مژه‌ها می‌شوند. به همین خاطر، باید بگوییم یک شیوه ریمل زدن مناسب، استفاده از دو ریمل برای اوقات خاص است.
8- در نظر گرفتن زوایا
نحوه صحیح ریمل زدن این است که زوایای مختلف را در نظر بگیرید. برای این کار، براش را به‌ صورت افقی گرفته و مژه‌های میانی خود را ریمل بزنید. برای ریمل‌ زدن گوشه‌های چشم، حتما دست خود را کج کرده و زاویه مچ را تغییر دهید. برای افزودن حالت فر به مژه‌ها، دست خود را به‌ موازات طول مژه‌ها، از پایین به بالا حرکت دهید.

آرایشی و بهداشتی فرشته زیبایی جدیدترین برندهای روز دنیا فرشته زیبایی ادکلن بادی اسپلس شامپو اورجینال بهترین کالا مرزی مهاباد

معرفی برند باله آ Balea محصول کشور آلمان

مقدمه اگر تا به این لحظه محصولات و کرم...

ادامه مطلب
آرایشی و بهداشتی فرشته زیبایی جدیدترین برندهای روز دنیا فرشته زیبایی ادکلن بادی اسپلس شامپو اورجینال بهترین کالا مرزی مهاباد

آموزش گام به گام آرایش برای پوشاندن جوش صورت

جوش صورت بر خلاف اون چیزی که در کودکی...

ادامه مطلب

شما هم میتوانید نظری در مورد این مقاله بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *